Skip to content

Category: Classical

Den Sentimentala Dockans Vals - Albena Zaharieva - Våra Kvällar (CD, Album)

8 thoughts on “ Den Sentimentala Dockans Vals - Albena Zaharieva - Våra Kvällar (CD, Album)

  1. TIRANË- Njëri prej zjarrfikësve italianë të përfshirë në operacionin e kërkim-shpëtimit në Durrës, ka deklaruar për A2 se po punohet me objektivin për të shpëtuar ende njerëz në banesën e familjes Lala, edhe pse kanë kaluar më shumë se 24 orë nga tërmeti i rëndë që goditi vendin. “Jemi zjarrfikës italianë, të specializuar në [ ].
  2. May 27,  · SHKUP-Ziadin Sela në emisionin Jeta në Kosovë në RTK ka folur për ngjarjet në Kuvend duke treguar edhe për skenarin e protestuesve të dhunshëm për të destabilizuar vendin me vrasjen e tij, shkruan Telegrafi Maqedoni. “Më kujtohet kur turma u drejtua kah unë dhe unë eca vetë drejtë turmës. Më tutje nuk mbaj mend çka ka ndodhë. Këtë mund ta spjegoj me momentin.
  3. Aleksandër Ndoka, vëllai i ish-deputetit të PS-së që u gjet i pajete ne automjetin e itj, ekzekutuar me arme zjarri nga persona ende te paidentifikuar ishte keshilltar ne Keshilin Bashkiak te Lezhes.
  4. Sot, në New York është mbajtur sesion i rregullt i Këshillit të Sigurimit të OKB-së, i cili zhvillohet çdo tre muaj rreth gjendjes në Kosovë. Vlora Çitaku, ambasadore e Kosovës në SHBA, ka mbajtur fjalimin në emër të shtetit tonë, ku ka folur edhe për të arriturat e Kosovës. Ajo mes të tjerash ka folur [ ].
  5. Ajo është e vetmja vajzë në vendin tonë që ndërton varka me vela sipas teknikave që ka mësuar në shkollë. Kjo nuk është vetëm një punë për të por edhe një pasion që i ka lindur që në fëmijëri.
  6. Grupi i këngëve dhe valleve folklorike nga Kosova sot në mëngjes ka vendosur flamurin shqiptar në Kalanë e Samuilit në Ohër. Siç merr vesh Ohrid Skaj, grupi i këngëve dhe valleve kanë dashur të bëjnë një performancë të vet të valleve.
  7. Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare neteamagzedetamiwinneredeto.coinfo neteamagzedetamiwinneredeto.coinfo shqiptaria balkanweb neteamagzedetamiwinneredeto.coinfo bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim.
  8. Institucioni më mbresëlënës i folklorit shqiptar, Ansambli i Këngëve dhe Valleve Popullore dhe ylli i tij ndër vite Besim Zekthi, janë nderuar me Dekoratën “Nderi i Kombit” nga presidenti Ilir Meta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *